Młody jęczmień – cud natury w tabletkach

Tagged As:

Wśród wielu obecnych w naturze składników o pozytywnym wpływie na nasze zdrowie niewiele jest roślin o tak fantastycznych właściwościach jak młody jęczmień. Roślina ta jest wprawdzie wszystkim znana, spożywamy jęczmień stosunkowo często pod postacią kaszy jęczmiennej. Mało kto jednak wie, że najbardziej wartościowe są młode liście, które również nadają się do jedzenia i które mogą stać się panaceum na wiele naszych dolegliwości.

Świetnym podsumowaniem mocy tkwiącej w tych niepozornych zielonych liściach jest fakt, że młody jęczmień bywa nazywany „zieloną krwią” – ze względu na jego życiodajną moc. Witaminy, aminokwasy, minerały, ogromna zawartość chlorofilu, dużo błonnika – połączenie składników, które są dla naszego organizmu najlepsze. Włączając tę roślinę do naszej diety, zapewniamy sobie lepsze trawienie, poprawę perystaltyki jelit i szansę na zrzucenie nadprogramowych kilogramów. W pakiecie otrzymujemy poprawę zaburzonej równowagi kwasowo-zasadowej, a nawet oczyszczenie ciała z toksyn. Regularne stosowanie przełoży się – poprzez uzupełnienie braków w organizmie – na poprawę stanu skóry, włosów i paznokci.

Młody Jęczmień Odchudzanie

Jak zapewnić sobie te wszystkie fantastyczne efekty, jak włączyć liście młodego jęczmienia do diety? Najlepszą i najbardziej przyswajalną formą jest sok wyciśnięty z liści. Spożywanie go w postaci surowej, świeżo wyciśniętej, byłoby dobrą opcją, niestety bardzo czasochłonną i nie dla każdego atrakcyjną smakowo. Liście w naturalnej postaci można dodawać do koktajli, sałatek, zup. Jeśli jednak szukasz sposobu, by stosować ten cud natury na co dzień bez czasochłonnych przygotowań, a zachowując jego cenne działanie, skorzystaj z formy tabletek. Zawierają one wyłącznie sproszkowany sok, a taka forma przygotowania pozwala na zachowanie dużej ilości cennych składników odżywczych.

Młody jęczmień w tabletkach można stosować na co dzień bez zmiany swoich dotychczasowych żywieniowych przyzwyczajeń i zwiększenia czasu poświęcanego na przygotowanie posiłków, za to efekty pojawią się szybko i z pewnością będą imponujące.