Czystek – naturalne lekarstwo na boreliozę

Tagged As:

Czystek jest krzewem o dużym zróżnicowaniu gatunkowym, posiada około 50 odmian i mieszańców. Jeszcze kilka lat temu był mało znaną rośliną, rosnącą w trudno dostępnych miejscach klimatu śródziemnomorskiego oraz Azji. Aktualnie wykorzystuje się go we wspieraniu, a nawet jako bazowy element, terapii leczniczych w wielu dolegliwościach, m. in. boreliozie, trądziku oraz przy detoksykacji.

Czystek a borelioza

O ile udokumentowane działanie czystka uwzględnia tylko jedno badanie, przeprowadzone w warunkach in vitro, o tyle osoby używające go regularnie, a borykające się z boreliozą od wielu lat, wielokrotnie podkreślają jego skuteczne działanie. U podłoża właściwości antybakteryjnych czystka leża zawarte w nim substancje, m. in. polifenole oraz składniki lotne olejku. Roślinę można wykorzystywać nie tylko do działań specjalnych, ale również zapobiegawczo, przy delikatnych przeziębieniach i infekcjach. Wspiera naturalny układ immunologiczny, który umożliwia reakcję obronną organizmu. Wskazane jest picie czystka w szczególności w miesiącach jesiennych i zimowych.

Czystek a detoksykacja

Czystek posiada właściwości detoksykacyjne – wpływa na oczyszczenie całego ciała, pozwala poprawić zapach potu, wydzielany przez nasz organizm, reguluje ilość sebum, odpowiedzialnego za rozwój zmian trądzikowych, normuje także zapach z jamy ustnej. Ta śródziemnomorska roślina wykazuje właściwości antyalergiczne, może być stosowana zamiast leków przeciwhistaminowych.

Przeciwwskazania

Ważne jest, aby czystek do sporządzania naparów kupować tylko w sprawdzonych miejscach, dobrych sklepach zielarskich lub aptekach. Kupowanie go z nieznanych, niesprawdzonych źródeł grozi domieszką niepożądanych składników czy zanieczyszczeniem. Nie udowodniono skutków ubocznych stosowania czystka. Jest bezpiecznym suplementem u dzieci, kobiet w ciąży oraz osób chorych na różnego rodzaju dolegliwości. Należy jednak, przy stosowaniu leków, zapytać się swojego lekarza prowadzącego, czy między substancjami zawartymi w czystku, a medykamentami nie zajdzie niechciana reakcja, bądź czy nie zaburzy on ich wchłanialności.

Więcej informacji – https://www.czystekbio.pl